Práve je 28 Mar 2024, 09:08




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ] 
stimulacia pri učeni 
Autor Správa

Založený: 03 Okt 2008, 17:09
Príspevky: 4
Odoslať stimulacia pri učeni
ake rastliny by sa dali pouzit na stimulaciu nervovej sustavy pri uceni?


03 Okt 2008, 17:29
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
Nie som moc veľkým odborníkom na účinky rastlín, ale okrem bežných stimulantov ako čaj a káva som raz počul o chlapíkovi, študent z Venezuely, ktorý si z domoviny doniesol zavaraci pohar listov koky a tu prežúval. Za 2-3 dni bez spánku sa naučil čo potreboval, spravil skúšku, vyspal sa ale moc si z toho nempamätal. Aj z iných skúseností mi však vyplýva, že mozog musí byť počas prijímania údajov oddýchnutý, preto dočasné nastimulovanie je skôr kontraproduktívne. Lepšie by pomohli látky vyživujúce mozog.

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


05 Okt 2008, 18:42
Profil

Založený: 06 Sep 2008, 08:08
Príspevky: 41
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
ja by som odporučil (teda okrem kávy a klasického čaju) guaranu alebo čaj z Yerba maté - čítal som, že to je silnejšie ako káva


08 Okt 2008, 16:12
Profil

Založený: 15 Jan 2009, 20:19
Príspevky: 2
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
Naco to zbytocne komplikovat.. Najlepsie veci mame hned pod nosom. Najlepsi stimulant je caj z Ginkga. Pomaha pri prekrvovani organizmu a zasobovani mozgu krvou, cim stimuluje jeho funkciu a zlepsuje pamet. Len neodporucam si ho davat pred spanim..


22 Jan 2009, 18:24
Profil

Založený: 06 Sep 2008, 08:08
Príspevky: 41
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
z vlastných skúseností možem povedať, že časté a dlhodobé užívanie Ginkga pamať skor poškodzuje...


23 Jan 2009, 09:00
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
Poškodzuje? tak to ma zaujíma... Môžem poprosiť o podrobnosti?

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


23 Jan 2009, 22:06
Profil

Založený: 06 Sep 2008, 08:08
Príspevky: 41
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
pri dlhodobom užívaní Ginkga (cca 1 - 1,5 roka) som začínal zabúdať, najprv len drobnosti, ale neskor podstatné veci....ale po vysadení Ginkga sa mi po krátkej dobe pamať vrátila do povodného stavu


24 Jan 2009, 11:42
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
Ešte by som poprosil o doplnenie... Po akej dobe sa stav vrátil? Nemohol byť tento efekt spôsobený ešte aj nejakým iným faktorom? (Napr. užívanie iných látok, stres, či niečo iné, čo by mohlo mať teoretický vplyv na organizmus v kombinácii s ginkom...) Prejavili sa počas vašeho užívania ginka jeho štandardné pozitíva (lepšie prekrvenie končatín,...)?

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


26 Jan 2009, 11:34
Profil

Založený: 06 Sep 2008, 08:08
Príspevky: 41
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
prekrvenie bolo lepšie, to je pravda, zo začiatku som mal aj lepšiu pamäť, len po dlhodobom užívaní sa dostavovali nežiadúce účinky (zabúdanie)....paradox je že počas doby užívania som nebol vystavený ani stresu ani iným látkam. Asi štvrť roka po vysadení Ginkga sa mi pamäť vrátila do normálu.


30 Jan 2009, 11:27
Profil

Založený: 03 Okt 2008, 17:09
Príspevky: 4
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
kratke postrehy o tom co som vyuzival teraz pri skuskovom:

1, kava - vstrebava sa uz v zaludku, ucinok do par minut
2, guarana - narozdiel od kavy sa v vstrebava postupne az v tenkom creve teda ucinkovat zacne az o 30 a viac minut co je vyhoda pretoze pre telo to nie je taky sok a ucinok trva v zavislosti na davke aj hodiny, je vsak miernejsi ako pri kave.
3,gotu kola - slabe zlepsenie schopnosti ucit teda zapametania si, ale celkovo ako zmeska: kava, guarana a gotu kola ucinna okamzite s dlhotrvajucim ucinkom - mozem len doporucit.

4, fosfoser (obchodny nazov) - prakticky cisty fosfatidylserin ziskavany zo soje. Extra mimoriadne ucinny :!: , pouzival som ho ked som sa musel nabiflovat kvanta textov, prakticky stacilo si raz pozorne precitat text.
Keby som ho mohol uzivat stale, nie len dva krat denne ako je dovolene tak skusky by boli zalezitostou par dni (inak priemerne mesiac). Ucinkoval zo zaciatku aj polhodinu, neskor desat minut a na posledy som ho ani nezaregistroval, preto si treba dobre rozmysliet kedy ho pouzit a neplytvat nim.


01 Sep 2009, 10:01
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
Užitočné poznatky, vďaka za všetkých užívateľov fóra...

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


01 Sep 2009, 14:26
Profil

Založený: 24 Jún 2015, 16:28
Príspevky: 4
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
Mne osobne pomàha aj medovka s rozmarinom.Ukludnuje a zlepsuje koncentraciu.


02 Sep 2015, 08:42
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: stimulacia pri učeni
vo forme caju, ci mate nejaky lepsi recept?

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


02 Sep 2015, 18:35
Profil
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ] 


Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
cron

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]