Práve je 16 Apr 2024, 05:27




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
catha edulis 
Autor Správa

Založený: 03 Sep 2011, 15:51
Príspevky: 4
Odoslať catha edulis
ahoj michal. chcel by som ťa poprosiť, či by si mi vedel povedať, ako rozmnožiť cathu? skúsil som odrezok vo vode, no je tam už vyše dvoch mesiacov a nie a nie sa zakoreniť. väčšinou som nemal problémy takto zakoreňovať rastlinky, no toto bude asi iný level.


10 Máj 2012, 06:35
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: catha edulis
iba trochu iny ;)
niektore druhy potrebuju pri zakorenovani vzduch (vela druhov), takze skus vzdusny substrat, cisty/bez hnijucich sucasti. vzdusna vlhkost vysoka, svetlo stabilne, nie priame. rezok musi byt vitalny, ale vyzrety, takze rezkovat pocas neskorsej casti vegetacie, teraz su vyhony este moc cerstve, nevyzrete...

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


12 Máj 2012, 18:01
Profil

Založený: 03 Sep 2011, 15:51
Príspevky: 4
Odoslať Re: catha edulis
aha...vdaka za odpoved, ja som ju trochu zrezal, pretože sa ťahala príliš do výšky a vlastne z toho som si odložil odrezok...je to teda mladuch, tak možno z toho ani nič nebude, no aj tak vyskúšam...potom už iba čakať, kým bude staršia...a ako by som ju mohol upraviť, aby sa mi viac vetvila? nikdy som dospelú rastlinku nevidel, ale nemyslím si, že by to bol len taký prútik :))...teda ked som ju ostrihal, tak vyhnala z boku ešte jednu vetvičku, no chcel by som skôr taký prkný košatý kríček, ked je také niečo možné...vdaka


16 Máj 2012, 22:53
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: catha edulis
kym je rastlina mlada, treba len vyvazovat ku koliku. zacne sa vetvit, ked bude mat takych pol metra i viac. najskor vyrastaju nove zvisle konare, vodorovnejsie (aj ked nikdy nie uplne vodorovne) este neskor.

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


16 Máj 2012, 23:22
Profil
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 


Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
cron

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]