Práve je 24 Okt 2019, 03:07

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 8 ] 
┼ákodca v substr├íte 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 18 Aug 2008, 16:58
Pr├şspevky: 19
Odosla┼ą ┼ákodca v substr├íte
U┼ż d├ívnej┼íie som objavil v substr├íte (ra┼íeline) pri m├Ąso┼żrav├Żch rastlin├ích mal├ę, priesvitn├ę ─Źerv├şky s tmav├Żm stredom, ve─żk├ę asi 1 cm, napriek tomu, ┼że som ra┼íelinu v┼żdy pre istotu "prepiekol" v r├║re :lol: . Najprv som ich zbieral mechanicky pinzetou. No u┼ż ma ─Ćalej nebav├ş st├íle sa "hraba┼ą" v substr├íte; boj├şm sa najm├Ą mechanick├ęho po┼íkodenia kore┼łov. Ponechanie substr├ítu, aby preschol mi pripad├í nelogick├ę, nako─żko rastliny nesm├║ ├║plne vyschn├║┼ą. Ako sa toho najlep┼íie zbavi┼ą?

24 Nov 2010, 21:42

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 585
Odosla┼ą Re: ┼ákodca v substr├íte
najskor by to chcelo identifikovat. skuste foto.

25 Nov 2010, 00:28

Posielam dva obrázky.

Pr├şlohy:
Koment├ír s├║boru: Zv├Ą─Ź┼íen├Ż
P1010007.JPG
P1010007.JPG [ 33.74 kB | Zobrazená 4199 krát ]
P1010005.JPG
P1010005.JPG [ 58.84 kB | Zobrazená 4190 krát ]
25 Nov 2010, 20:40

s najvyssou pravdepodobnostou Sciara sp.
zivi sa rastlinami, makkymi castami. vacsinou ma ciernu hlavu a priesvitne telo, vo vasom pripade je telo tmave, lebo je v nom travenina - najskor riasy z povrchu raseliny. dospelec vyzera ako malinka muska, velka okolo 1mm. priletela a nakladla vajicka az v kulture, po sterilizacii. na masozravkach moc neskodi, pokial su velke. male semenaciky, najma tucnic, dokaze vsak zlikvidovat uplne a rychlo.
ochrana: postrek insekticidom, ktory vsak moze poskodit i rastliny. iny sposob je pokryt povrch substratu pieskom, to neznasaju. ak pouzijete biely, cisty kremicity, rastlinam to nevadi. dalsi sposob je presadenie rastlin do cistej raseliny. alebo to nechajte tak, ked nevidno skody na rastlinach. ci posadte okolo vela tucnic, tie vychytavaju dospelce.
postrekovanie povrchu substratu vodou narusa porast rias. to uskodi riasam, nasledne sciaram a pomerne vyrazne pomoze pestovanym rastlinam, ktorym tie riasy vadia.

25 Nov 2010, 23:28

─Äakujem.
Kde sa d├í ─Źist├Ż, kremi─Źit├Ż piesok zohna┼ą (k├║pi┼ą)?

25 Nov 2010, 23:39

nuz, to je probem. osobne mam este staru, dochadzajucu zasobu. jemny sa pouziva v cistickach odpadovych vod, mozno v nejakej vam poradia. hrubsi zas pouzivaju niektori kamenari, napr. i na hroby. v lepsich firmach dodavajucich stavebny material by tiez mohol byt. a potom teraristi maju zdroje. ak sa vam podari zohnat, vsetci istotne uvitame kde.

26 Nov 2010, 15:33

Zasielam foto z├şskan├ęho piesku. P├ín Parvanov sa u┼ż vyjadril. Nehod├ş sa. :|

Pr├şlohy:
P1010181.JPG
P1010181.JPG [ 88.84 kB | Zobrazená 4149 krát ]
07 Feb 2011, 19:12

skuste tie farebne kusky vybrat, v malom objeme to mate za par minut, rychlejsie ako zhanat iny piesok. alebo skuste zistit, ci skutocne obsahuju vapnik.. podla fotky sa to tazko urcuje, teoreticky by to mohli byt i farebne kusky kremena...

08 Feb 2011, 10:58
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 8 ] 

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]