Práve je 19 Apr 2024, 20:23




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
tHondasovo Carnivorous Osazenstvo 
Autor Správa

Založený: 16 Sep 2008, 18:35
Príspevky: 3
Odoslať tHondasovo Carnivorous Osazenstvo
Krásný Den pro všechny !
Napadlo mě,že tady by mohlo být místo pro moje domácí experimenty s pěstováním masožravek..
Příběh:
Je tomu téměř tři čtvrtě roku,co jsem se znenadání rozhodl podruhé v životě koupit si masožravou rostlinku.Vzhledem k mému minulému neůspěchu(mohlo mi být osm let)jsem si nedůvěřivě,ale s velkou radostí nesl východem z OBI svouji D.Muscipulu varietu "Degenerovaná či Deformovaná" (není oficiálním názvem rostliny,pozn. aut. :)
Jak jsem později zjistil,její pěstování není nikterak složité a po prostudování menší knížky o MR jsem jí byl schopný poskytnout,řekl bych důstojné podmínky.I když patřila,dle mého názoru mezi ne zrovna geneticky nejčistší(její lapací orgány ve většině případů ani nereagovaly na podráždění a především byly narostlé tak,že se některé z nich po podráždění ani nedovíraly a to i u nově narostlých)odvěčila se mi zanedlouho nádherným bílým kvítkem a asi šesti semínky..
..
Zanedlouho nato následoval můj svátek a s ním i nečekaná rána strartující můj zájem o carnivorous silou změrnou,ale rozhodně ne krátkou stupnicí..
Obdržel jsem dárek : 1.Sarracenii Purpureu 2.Darlingtonii Californicu
Pamatuji si ten večer,jak jsem psal asi všem možným pěstitelům MR majících vlastní stránky,jaké jsou jejich ůspěchy s Darlingtonií a že jsem začátečník a zkrátka nechci o ni přijít,jaké jsou mé vyhlídky.
Zděsil jsem se,když mi pěstitel,živící se prodávánim MR ve velkém napsal,že má s Darlingtonií velmi negativní zkušenosti a že mu do dvou měsíců po zakoupení všechny zvadly a zkrátka že pro tento druh chce mít dostatečné vybavení atd adt..
Začal jsem zběsile vymýšlet systémy,které budou rostlině ochlazovat kořeny a zároveň dostatečně větrat,ale ne zase moc,aby měla 80-100 procentní vlhkost...no...internetové zdroje jsou někdy skutečně zavádějící...
Strach o Darlingtonii ji přemístil do akvária,které jsem tímto přectil na "skleník" s vespod nasypaným perlitem pro udržení dostatečné vlhkosti vzduchu a s každodenním rosením pomocí rozprašovače...
Přišlo mi,že Darlingtonie se nejdřív zezačátku nechtěla odevzdat takovýmto podmínkám a vnitřně protestovala,protože na ní nebylo poznat absolutně nic.Její červené "kobry" byly stále stejně nasměrovány a já jen vyčkával chvíli,kdy začnou vadnout a zahyne..
Až najednou jsem si všiml,že cosi zeleného vylézá ze země...malá kobra se drala na světlo a mě tím udělila obrovskou euforii,štěstí a také jistotu,že hodlá v mých rukou žít...
I šprilici se začalo dařit a i když jsemo ní měl strach poněkud menší,protože většina knih ji popisuje coby mnohem přizpůsobivější oproti Darlingtonii,radost byla nezměrná...
Dnes je tomu půl roku od té doby co jsem obdržel Darlingtonii se Špirlicí a také tři měsíce od mého posledního dárečku,který sdílí stejný domov s výše uvedenými...jsou jím mé překrásné rosnatky...
Jak se vše vyvíjelo a rostlo až do nynějška se můžete podívat dole...
Přeji všem,aby jejich ůspěchy byly lemovány zdravými a ůžasně kvetoucími zelenými maso i nemaso žravými rostlinkami,přáteli a radostmi našich duší i očí...


Prílohy:
Sarracenia_Drosera2_Dnes.JPG
Sarracenia_Drosera2_Dnes.JPG [ 88.98 kB | Zobrazená 2038 krát ]
Darlingtonia_Drosera1_Dnes.JPG
Darlingtonia_Drosera1_Dnes.JPG [ 82.04 kB | Zobrazená 2038 krát ]
darlingtonia žije...JPG
darlingtonia žije...JPG [ 69.23 kB | Zobrazená 2093 krát ]
16 Sep 2008, 19:44
Profil
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 


Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
cron

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]