Práve je 15 Okt 2019, 17:16

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 2 ] 
Ot├ízka oh─żadom ochrany druhov 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 18 Aug 2008, 16:58
Pr├şspevky: 19
Odosla┼ą Ot├ízka oh─żadom ochrany druhov
Prajem pekn├Ż de┼ł. Vzh─żadom na to, ┼że sa ve─żmi r├íd prech├ídzam po okol├ş m├┤jho bydliska, som u┼ż mal to ┼í┼ąastie n├íjs┼ą aj zop├ír chr├ínen├Żch druhov. Chcel by som sa ale sp├Żta┼ą. Treba tak├Żto n├ílez nahl├ísi┼ą niekde na ochrane pr├şrody? Bol by som ner├íd kedy tieto druhy z okolia vymizli, a to aj preto, ┼że miestne dru┼żstvo si cez lokalitu, kde je v├Żskyt najv├Ą─Ź┼í├ş, preh├í┼ła st├ído kr├ív, ktor├ę to tam dos┼ą devastuj├║. Priklad├ím aj zoznam druhov a zop├ír fotografi├ş.
Chr├ínen├ę druhy, pod─ża ─Źe─żad├ş:
ranunculaceae: Clematis alpina, Aconitum moldavicum.
liliaceae: Lilium martagon.
campanulaceae: Adenophora liliofolia.
orchidaceae: Dactylorhiza majalis, Orchis mascula, Platanthera bifolia, Epipactis helleborine,
Epipactis atrorubens, Neottia nidus-avis, Ophrys insectifera, Gymnadenia conopsea,
Neotinea ustulata, Listera ovata
.

Ako vid├şte, tak m├íme dos┼ą pestr├║ paletu druhov z ─Źe─żade vstava─Źovit├Żch. Preto by som ocenil ak├║ko─żvek odpove─Ć.

Pr├şlohy:
Komentár súboru: Aconitum moldavicum
K├│pia ÔÇô P6050068.JPG
K├│pia ÔÇô P6050068.JPG [ 46.82 kB | Zobrazen├í 1561 kr├ít ]
Komentár súboru: Ophrys insektifera
K├│pia ÔÇô P6220031.JPG
K├│pia ÔÇô P6220031.JPG [ 63.72 kB | Zobrazen├í 1561 kr├ít ]
Komentár súboru: Adenophora liliofolia
K├│pia ÔÇô Adenophora liliofolia (L.) Bess..JPG
K├│pia ÔÇô Adenophora liliofolia (L.) Bess..JPG [ 103.4 kB | Zobrazen├í 1559 kr├ít ]
29 J├║n 2009, 12:32

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 585
Odosla┼ą Re: Ot├ízka oh─żadom ochrany druhov
N├ílezy hl├ísi┼ą ur─Źite nikde netreba. Ak by ste mali z├íujem niekde ich publikova┼ą, treba preh─żada┼ą vhodn├║ literat├║ru-publik├ície a svoje poznatky vo forme ─Źl├ínku posla┼ą redakcii.
Pokia─ż sa dobytok pasie na l├║ke dlhodobo, ekosyst├ęm je na to prisp├┤spben├Ż a pastva vyhovuje. V poslednej dobe je probl├ęmom pr├íve opa─Źn├Ż jav. L├║ky, kde sa p├íslo sa kv├┤li ekonomick├Żm tlakom neobhospodaruj├║, zarastaj├║ in├Żmi agres├şvnej┼í├şmi druhmi, ktor├ę vytla─Źia tie vz├ícne.
Dobytok m├┤┼że robi┼ą probl├ęm ak je st├ído neprimerane ve─żk├ę a lokalita sa nach├ídza na ├║zem├ş, kde ─Źasto prech├ídza v ├║zkom rade.

06 J├║l 2009, 10:56
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 2 ] 

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]