Práve je 06 Dec 2019, 17:35

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 67 ]  Prejs┼ą na str├ínku Predch├ídzaj├║ca  1, 2, 3, 4  ─Äal┼íia
Sk├║senosti s aplik├íciou ┼íalvie divotvornej 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 28 J├║l 2009, 18:29
Pr├şspevky: 31
Odosla┼ą Re: Sk├║senosti s aplik├íciou ┼íalvie divotvornej
a este by som sa chcel opytat, ze kedy sa zacina v rastline produkovat salvinorium A? aspon priblizne :geek:

02 Sep 2009, 10:32

Zalo┼żen├Ż: 11 Aug 2009, 20:11
Pr├şspevky: 11
ihned :)
listy od najmensich po najvacsie maju subjektivne rovnaku kvalitu..

02 Sep 2009, 10:35

dakujem, dost si mi pomohol :)

02 Sep 2009, 10:37

Ake minimalne mnozsto 5x extraktu porebujem na docielenie halucinacii?

15 Sep 2009, 13:29

Zalo┼żen├Ż: 11 Aug 2009, 20:11
Pr├şspevky: 11
zalezi na citlivosti tela-mozgu na salvinorin.mnozstvo sa pohybuje od jedneho "prasku" az po jednu dve kopcom nalozene fajky..niekomu staci minimum-2sluky z obyc listu,inemu to nerobi zevraj nic-skusal niekolko plnych pluc 8x extraktu..zaklad je potiahnut vela a udrzat co najdlhsie v sebe-aspon 30sec,minuta by mala zarucit uspech.ked dym drhne,tak radsej potiahnut menej a podrzat v sebe dlho ako vela dymu a kratko.inac zalezi aj na prostredi-najlepsie byt s jednym kamosom ktory je ticho a len dozera, a potom zavriet oci a nechat sa unasat :-)

15 Sep 2009, 15:20

Je mozne, ze by ma salvia nechcela pustit do jej sveta? dal som si 2 fajky 5x extraktu zapalovane so zhavicom, drzal som asi 25 sec(dlhsie som nedokazal) a proste nic :cry:

22 Sep 2009, 16:03

Zalo┼żen├Ż: 06 Sep 2008, 08:08
Pr├şspevky: 41
A bol si v tme??? Mimochodom pri faj─Źen├ş m├í vraj salvia ├║─Źinky len na 50 % testovan├Żch os├┤b.

22 Sep 2009, 17:13

Nebol som v tme, na videach co som pozeral tak tiez nik nebol v tme. A akym sposobom okrem zuvania sa este da uzivat? Zuvanie je premna velmi nechutne, zial som sa pri zuvani pogrcal. Ostava mi asi iba fajcenie, pretoze pichat si salvinorin do zil urcite nebudem. :(

23 Sep 2009, 22:53

Na ├║─Źinky salvinorinu pri svetle treba ve─żk├║ d├ívku (bu─Ć ─Źist├Ż salvinorin alebo koncentr├ít), ale to je v rozpore s tradi─Źn├Żm u┼ż├şvan├şm a osobne to pova┼żujem za ve─żmi nezotpovedn├ę. Salvinorin sa ned├í aplikova┼ą IV. Salvia sa d├í faj─Źi┼ą, ┼żuva┼ą a zadr┼żiava┼ą v ├║stach/prehltn├║┼ą alebo si pripravi┼ą n├ípoj. ─îist├Ż salvinorin sa ned├í u┼ż├şva┼ą peror├ílne - nieje akt├şvny .

24 Sep 2009, 15:33

Zalo┼żen├Ż: 15 Nov 2009, 18:08
Pr├şspevky: 1
Zdravim, toto forum je premna novinka a po precitani tejto temy by som rad prispel povedzme malym "tripreportom".
Niekedy d├ívno asi pred troma rokmi sa op├Ąt raz vr├ítil kamarat z intern├ítu a priniesol nieco zaujimave, pre nas vtedy nezname a sice salviu divinorum mal 10 gramov susenych listov a 1g 5x extraktu. Kedze tento topic mi ozrejmil skutocnost ze salvinorin sa uvolnuje pri vysokej teplote pri fajceni viem kde bola chyba ;)
To vsak nic na veci nemeni bola to zaujimava skusenost. Potvrdilo sa viacej veci ktore su v tejto teme spomenute (jedne kamos nepocitoval nic iny zase po velmi bravurnej inhalacii odpadol a vraj by sa nikdy nechcel vratit odial kde bol) takze zacnem s blizssim popisom.
Vyfajcili sme cel├Ż extrakt a odobrali sa do starej pivnice podurovnou terenu v dome ktory nam sluzil ako skusobna (zatial sme sli len dvaja), chv├şlka ticha a tmy, a zrazu som mal dojem ze pocujem rozhovor zeny a dietata. Na moje prekvapenie sa ma kamarat opytal ci to pocujem bez slova som prikyvol ale uz som to nepocul tak sme sa vratili nazat k zbytku meditujucej mladeze.
Tam sme vyfajcili vsetko to skvele listie a odobrali sa (uz styria) zasa do pivnice. Ja osobne som mal mierne vizualne halucinacie ktore boli neustale rusene jednym z osadenstva tankistickej stvorky ktory bol neskor vyhosteny. Ked uz sme mali klud tak som cupel a nedalo sa odolat ..musel som si lahnut a prisiel pocit nikdy nekonciaceho padu uplne ukludnenie a prijemne mravcenie po tele. Do toho kamarat zacal pobrumkavat nejaku melodiu s indianskym motivom. To ma dostalo do stavu akehosi ukludnenia, nevnimal som nic len tu melodiu a pad 8-) trvalo to asi 20 minut a potom sme zhodnotili ze sme z toho vytiahli maximum a je cas ist nazat do reality ... potom sme asi tri hodiny rozoberali plusy a minusy a rozisli sme sa so zaujimavymi zazitkami. Na moje prekvapenie som mal uzasne sny tak realne a presvedcive ze ked som sa rano zobudil bol som v soku ...
Bolo to fajn a odvtedy som so salviou do kontaktu neprisiel ale rozhodne sa tato udalost odohrala len koli vhodnemu prostrediu spolocnosti.

16 Nov 2009, 00:04

Zalo┼żen├Ż: 02 Dec 2009, 15:11
S touto pre mnohe kmene posvetnou bylinou mam uz da sa povedat bohate skusenosti (bohuzial zatial nie pestovatelske)

urcite sa jej uzitie nehodi do mesta alebo baru ci diskoteku (ani dram ci skateku xD )...ako uz bolo spomenute je lepsie byt v tme (najlepsia taka ta az fakt TMA) a osvedcilo sa mi viac byt sam - co najmenej vplivov reality (zvuky, rec ostatnich alebo pohlad na nieco) lebo to podla mna "utlaca" efekt Salvie

skusal som to uz viac krat normal v izbe so "spoluskusacmi" ... vzdy to bolo zaujimave, aj ked vecsinov sa nejake razantne zrakove halucinacie nekonaly, to ale neznamena ze ten zazitok nebol intenzivny ... niektorim z nich neucinkoval 5 a ani 10x extrakt ale pri 20nasobnom uz ucinok pocitili aj oni, ja osm naopak viac citlivi takze zacitim aj fajku listov.

pri pokusoch v tme a tichu to bolo uz o niecom inom - vesmir s planetkami a asteroidami na strope...mapa ktoru mam na stene sa mi naklonila a ocean sa vylial na zem...chvilami som vobec necitil svoje telo a len tak si mysel plavala nicotou a tak podobne ...alebo inokedy zavrety na wecku v panelaku bez okien som sa po par slukoch ocitol v akomsi obrovskom chrame so sochami siahajucimi do nekonecna - podotykam ze to vsetko bol 10x extrakt

najdolezitejsi je prvy sluk, cital som ze na Salvinorin A (ucinna latka Salvie) sa v tele velmi rychlo vytvaraju protilatky, preto druhy sluk uz nieje tak ucinny, takze najlepsia je technika : porjadne sa rozdychat a roztiahnut pluca, uplne vydychnut , nasat tolko dymu kolko sa da (s co najmensim moznym mnozstvom okoliteho vzduchu) a drzat minimalne 20s ... vecsinou ked to takto urobim sa ucinok dostavy este pocas drzania, maximalne vsak pri vydychovani , vecsinov uz druhy sluk nieje potrebny (casto uz ani nieje mozny xD )

to ze je potreba Salviu palit tryskovim zapalovacom je asi vsetkym zname

zistil som ze ucinok Salvie sa da VYRAZNE predlzit a prehlbit pozitim Marihuany PRED uzitim Salvie (nema to zmysel miesat, dovod je hadam vsetkym jasny)...ALE za toto zistenie som zaplatil krutu dan vdaka mojej nerozvaznosti a chamtivosti :( : ked uz som bol fakt porjadne zhuleny, nabil som si asi 2 porjadne sluky 20x extraktu, nasledovala asi HODINA A POL jedneho z najhorsich BadTripov ake som zazil a spametaval som sa z toho este dobrich par dni ... od vtedy som sa k uzitiu Salvie spolocne s marihuanou nevratil ... takze si dajte VELKY pozor

dostavam sa k inemu uzitiu nasej Salvijky - ┼żutie
tento vikend som absolvoval tento ritual ... oproti fajceniu je to urcite menej chaoticke a lepsie zapametatelne, stav je velmi prijemny a trva tak 1-1.5h
pripravte sa ze ta chut Vas zo zaciatku prekvapi (nieje to nic prijemne) par krat som musel potlacat pocit davenia ale po chvili sa nato da zvyknut...pred uzitim odporucam si dobre umyt zuby kefkou...mal som pripravenu davku 5g susenich listov (predom som to namocil na par minut do studenej vody a odmocil normalne stalcenim v rukach) - asi 1/3 z tich 5g som nechal ako dr┼ą suchu aby mi to po vlozeni neskor do ust (najprv som zul tu mokru cast) vysalo trochu slin - tie je totiz potrebne drzat v ustach, neprehltat (vsetrebava sa to cez sliznicu v ustnej dutine, v zaludku uplne neucinne) kazde susto treba porjadne rozut az na kasu a zut a zut...do 15min som zacal citit prve ucinky naco osm este chvilu zul a obsah ust vypluvol do predom pripravenej mysky ... stav by som prirovnal k par slukom z 5x exktraktu

prepotene tricko a plny mechur niesu pri Salvii nic vynimocne tak sa "nelakajte" :)

02 Dec 2009, 15:44

Zalo┼żen├Ż: 02 Jan 2010, 11:58
Pr├şspevky: 2
Ok super. Objednal som na skusku tych 15g z plantae.. Snad nepobabrem postup vyroby koncentratu, niesom ziaden chemik :P

02 Jan 2010, 14:34

Zalo┼żen├Ż: 05 Mar 2010, 11:04
Cau.Chtel bych se zeptat jestli se daji kourit i susene listy(jen susene nic vic) bude to mit njaky ucinek nebo ne?

05 Mar 2010, 11:06

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 585
Z r├┤znych ohlasov vypl├Żva, ┼że ├║─Źinok sa dostavuje, ale len u ─Źasti u┼ż├şvaj├║cich. ├Ü─Źinok v├Żrazne var├şruje od osobnosti u┼ż├şvate─ża a od situ├ície, v ktorej sa ┼íalvia aplikuje.

05 Mar 2010, 11:25

Zalo┼żen├Ż: 03 J├║l 2010, 08:18
Pr├şspevky: 4
Ahoj. S├şce mi salvia pri┼íla u┼ż d├ívnej┼íie, ale a┼ż teraz som sa dostal k experimentovaniu. Zhotovil som si vodnu fajku, lebo ako som u┼ż predt├Żm zistil ked sa dym poriadne potiahne a drzi tak v pl├║cach dost ┼ít├şpe a dus├ş.

Nalo┼żil som si teda do fajky ┼íalviu a takal som. Som si nalo┼żil 5-8 krat(do fajky sa mi vojde malo). A potom to zacalo ako keby take tlaky v hlave. Mal som pocit ako keby ma niekto tlacil zprava dolava. Ked som sa postavil a presiel sa po miestnosti sa mi zdalo ako keby sa vlnil priestor predomnou. Presiel som sa parkrat po byte a vosiel som do detskej izby. A za─Źal som sa ─Źudovat ake mam ruky - samozrejme boli take ako vzdy, ale ja som sa na nich koncentroval a dokonca som sa rozosmial. Lahol som si na zem a zavrel som o─Źi. V tom okamihu som mal na zlomok sekundy hlavu plnu myslienok - ako ked vam v hlave exploduje vrece s myslienkami - na tu chvilu som ako keby myslel na vsetko aj sucasne na nic ... O chvilu som mal uz v├şziu. Bola o skuske ktoru som mal mat o 2 dni. Som si dokazal predstavit ako sedim v skusobnej miestnosti vzadu pri okne. Zaujimave na tom je ze miestnost bola prazdna, teda az na mna. Bolo to take realne. Este som mal par vizii ale boli velmi vseobecne. Mozno jedna, na ktoru si spominam je, ze som videl ruky ako sa vztycuju k oblohe a zrazu tam bolo viac ruk nie len tie dvoje.

Stav trval asi 3-5 min a potom som sa dostal skoro do normalu. V normale som bol asi o 5 min po skonceni vizii.
Mozem skonstatovat ze salvia ma milo prekvapila.

15 J├║l 2010, 19:05

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 585
to je presne ucinok salvie, vytiahne veci z podvedomia do vedomia. skuska, istotne vyrazny podvedome posobiaci vnem, nemohla v podvedomi zostat. este ze disciplina skusky nebola prilis narocna (predpokladam) a stresujuca, inak by cely stav mohol dopadnut horsie.

15 J├║l 2010, 22:26

Zalo┼żen├Ż: 27 J├║l 2010, 10:21
fuuh.. no jak tu citam ani nelutujem moje rozhodnutie :) alebo skor neinformovanost
vcera som nasiel v obchode salvie predavat.. mali tam d├┤zne druhy.. od obycajnej neextrahovanej az po 30x extrakt..... vsetko nasobky 5.. kupil som si rovno 20x extrakt... sa mi to nezdalo moc silne..

Skusenosti s uzivanim som nemal.. ale pocul som o tom len ze je to dobre... a robi to strasne stavy... rozhodol som sa to otestovat jelikoz marihuana mi nic nerobi tak s nou prestavam.. nieco ako posledna rozlucka

Bol den. asi 7hodin vecer.... so psolubyvajucim sme sa rozhodli ze to vyskusame.. fajcili sme to cez bongo s netriskovym zapalovacom a kazdy mal 2 sluky.. ale boli od seba oddelene asi minutou.. a mnozstvo velmi male.. asi 0,05 gramu mozno menej :) za kamosa vravet nemozem tak poviem co som zazil ja...

Boli sme v obyvacke.. rodinne ho baraku.. na druhom poschodi nad nami boli dalsi dvaja ludia ktory robili hluk .. nie moc velky ale pocut to bolo.. ked som vyfukol druhy natah zdalo sa mi ako keby sa pohla zem... nie celkovo ale nasa podlaha zrazu nebola rovna a nebola stabilna.. bal som sa tade pohybovat.. :) ale chodil som.. siel som po rovnej zemi ale ako keby idem do kopca.. bal som sa dotknut steny aby nahodou nepadla :D sadol som si.. a oproti mne otvorene dvere.. sedim na zemi a musel som sa drzat .. lebo sa mi zdalo ze cez tie dvere ktore su oproti mne idem vypadnut dolu... ako keby je pod vami diere a vy sa drzite uz ledva na sikmej stene

no a to je asi tak vsetko.. drobatko narusene vnimanie roviny a hustoty materialu okolo ale bola to haluz. Som zvedavy co to spravi v tme a pri normalnom ohni.. ale asi este zmensim davku :D

Hlucne prostredie a svetlo.. ale spravilo to svoje.. inak trvalo to asi 5-7 smiut..

Tak dikes za rady a dufam ze niekomu aj moja pomozem.. ked bude nieco nove napisem

27 J├║l 2010, 10:43

Zalo┼żen├Ż: 02 Aug 2010, 20:42
Zdrav├şm, tie┼ż prip├íjam p├ír sk├║senost├ş s faj─Źen├şm ┼íalvie (20x extrakt).
Viackr├ít sa mi na "tripe" zdalo, ┼że svet, do ktor├ęho som sa dostal bol e┼íte skuto─Źnej┼í├ş ako tento a z├írove┼ł ma tam ─Źasto nie─Źo, alebo niekto akoby uv├ştalo....ale je to sk├┤r pocit, vedomie toho, ┼że som "sp├Ą┼ą". Taktie┼ż sa priebeh "stavov" ─Źasto odv├şja od posledn├Żch vnemov, najm├Ą od polohy, v akej je pr├íve moje telo. Naposledy to bolo o tom, ┼że som le┼żal a za zatvoren├Żmi o─Źami, v tme existoval iba nejak├Ż tvar, nie─Źo pevn├ę, aj ke─Ć neodl├ş┼íite─żn├ę od ostatnej tmy, ktorou bolo v┼íetko ─Źo existovalo. Iba ak├Żsi podlhovast├Ż tvar a ostatn├ę bolo rozmazan├ę, odstredivou silou rozmetan├ę, roztrhan├ę, ├║plne zni─Źen├ę. Bolo to moje vedomie, ─Źo nadobudlo tento tvar po tom, ─Źo pre┼ílo zmenou. Taktie┼ż sa st├íva, ┼że vedomie sa roz┼í├şri do cel├ęho tela, alebo do nejakej jeho ─Źasti. Jeden poznatok ─Źo som si doniesol je ┼że v┼íetko, ─Źo m├í tvar, m├┤┼że ma┼ą aj vedomie. Cel├ę je to nezrozumite─żn├ę, preto┼że to je komplikovan├ę a ve─żmi abstraktn├ę. Uvedomujem si to, no aj tak som sa chcel podeli┼ą aspo┼ł o nie─Źo z toho kvanta, ─Źo som TAM pre┼żil :-). Salvator├şn A ako selekt├şvny inhib├ştor kapa-opoidn├Żch receptorov p├┤sob├ş na mozog ur─Źit├Żm sp├┤sobom - zablokuje jednu ─Źas┼ą hlboko v ┼íedej k├┤re a mozog si h─żad├í nov├║ cestu. No aj pri tomto poznatku sa ni─Ź nestr├íca, ┼íalvia m├í pre m┼ła siln├Ż mystick├Ż podt├│n. Aj kv├┤li apofatick├Żm z├í┼żitkom, ktor├ę sa sna┼ż├şm si zapam├Ąta┼ą, alebo aspo┼ł ich op├şsa┼ą - no je to ako s poznatkom zo sna, von sa d├í vynies┼ą iba ve─żmi m├ílo a z najv├Ą─Ź┼í├şch hlb├şn ni─Ź. ─îlovek mus├ş by┼ą na ┼íalviu pripraven├Ż, inak to nie je p├┤┼żitok.
A e┼íte jedna sk├║senos┼ą - v kombin├ícii s marihuanou s├║ stavy intenz├şvnej┼íie, no najv├Ą─Ź┼í├ş extr├ęm bol, ke─Ć som si dal ┼íalviu (tie┼ż 20x extrakt, v├Ą─Ź┼íie mno┼żstvo ne┼ż obvykle :-)) na LSD tripe. Myslel som, ┼że to nikdy neskon─Ź├ş, ale nakoniec aj to dobre dopadlo. Kto m├í pred ┼íalviou ako sa hovor├ş re┼ípekt a nebr├íni sa tomu sa ni─Ź nepr├şjemn├ę nestane.

02 Aug 2010, 21:15

Zalo┼żen├Ż: 07 Sep 2010, 22:06
ani kol├í─Źe zo ┼íalvie by neu─Ź├şnkovali?

07 Sep 2010, 22:10

Kol├í─Źe by ur─Źite ne├║─Źinkovali, lebo salvinorin sa nevstreb├íva ┼żal├║dkom, odpor├║─Źam u┼ż spom├şnan├ę ┼żuvanie - vstreb├íva sa sliznicou jazyka.

08 Sep 2010, 13:04
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 67 ]  Prejs┼ą na str├ínku Predch├ídzaj├║ca  1, 2, 3, 4  ─Äal┼íia

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]