Práve je 12 Nov 2019, 18:10

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 67 ]  Prejs┼ą na str├ínku 1, 2, 3, 4  ─Äal┼íia
Sk├║senosti s aplik├íciou ┼íalvie divotvornej 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 585
Odosla┼ą Sk├║senosti s aplik├íciou ┼íalvie divotvornej
Ak m├í niekto konkr├ętnu sk├║senos┼ą so ┼íalviou (Salvia divinorum), mohol by ju, pre zauj├şmavos┼ą, op├şsa┼ą sem....

10 J├║l 2008, 22:00

Zalo┼żen├Ż: 06 Sep 2008, 08:08
Pr├şspevky: 41
Odosla┼ą Re: Sk├║senosti s aplik├íciou ┼íalvie divotvornej
ak chcete ma┼ą sk├║senosti treba salviu vedie┼ą: 1. pestova┼ą, 2.su┼íi┼ą, 3. faj─Źi┼ą
1. rady ako pestovat salviu prenech├ím na t├şm PLANTAE
2. salviu treba su┼í├ş┼ą v tme na dobre vetranom mieste ( ja ju nare┼żem/nastrih├ím na ┼ítvor─Źeky asi 1x1 cm, rozlo┼ż├şm do krabice a pozvolna- pri izbovej teplote su┼í├şm- trv├í to 3 a┼ż 7 dn├ş)
3. salviu treba po─Źas cel├ęho ,,na┼ąahovania" vo fajke (bongu) pripalova┼ą a silno ┼ąaha┼ą, ke─Ć┼że akt├şvna l├ítka sa uvol┼łuje len pri vy┼í┼íej teplote a dlho podr┼ża┼ą (cca 15 sek.). Vhodn├ę je pre zv├Ż┼íenie ├║─Źinku ,, na┼ąahovanie" opakova┼ą.
tieto tipy som nap├şsal z vlastn├Żch skusenost├ş a aj touto cestou ─Ćakujem PLANTAE za t├║to kr├ísnu rastlinku.

08 Okt 2008, 16:25

Zalo┼żen├Ż: 08 Okt 2008, 17:07
Pr├şspevky: 2
Este by som dodal ze aktivne latky v salvii sa uvolnuju pri vysokych teplotach. Idealne je preto bongo pripalovat tryskovym zapalovacom. A dym v sebe drzat aspon 20-30 sekund kym necitime prve priznaky "stavu" :-). Hor sa do skusania. Hlavne malo "bad tripov" :-D

08 Okt 2008, 17:11

Zalo┼żen├Ż: 11 Aug 2009, 20:11
Pr├şspevky: 11
Este co mozem odporucit je vyroba extraktu ("google: salvia chilled acetone extraction") a pouzit vaporizer (super je napr. vaporgenie.com). Ucinky a uspech zarucene ;) Keby bol zaujem, mozem napisat viac..

11 Aug 2009, 20:22

Z├íujem samozrejme je z mojej strany najm├Ą o pr├şpravu extraktov.

12 Aug 2009, 09:54

je to pomerne jednoduche, potrebujeme k tomu cisty aceton (nie riedidlo, ale skutocny aceton) - ja som nakupil v Centralchem-e, cim cistejsi tym lepsie pre nas. este raz, v ziadnom pripade riedidlo ani nic podobne co sa kupuje v drogerii (budu presviedcat, ze je to aceton).

postup:
zoberieme si kopku susenych listov, napr. 100gramov, rozdelime na dve - 10g a 90g. 90g vlozime do zavaraninovej flasky a zalejeme cistym acetonom, pohrkame a nechame hodinu odstat. aceton scedime napriklad do hrnca, kam vlozime zvysnych 10g listov. postup s acetonom sa moze zopakovat este raz - opat 90g zalejeme acetonom, po hodine scedime do hrnca. 90g vyhodime do smeti. hrniec prikryjeme pokrievkou (slnecne luce sa nesmu dostat k acetonu s ucinnou latkou, inac by sa znicila) a dame na balkon vyvetrat. po cca 24 hodinach sa vsetok aceton odpari a my dostaneme 10g listov, ktore maju v sebe silu z dalsich 90g.. odporuca sa to cele robit so studenym acetonom - vyluhuje sa nam menej odpadnych latok ako chlorofyl a pod.
pomer 10/90 sa upravi podla toho aky silny chceme extrakt a kolko mame susenych listov, takisto luhovanie sa moze predlzit (zvysi nam to trosicku mnozstvo salvinorinu, ale aj vyrazne cudzie zbytocne latky)

keby bolo este nieco nejasne tak sa pytajte, ale myslim, ze je to ozaj jednoduche :)

pre tych co vedia po anglicky staci vygooglit "salvia chilled acetone extraction", ale hore je to opisane ako som to robil ja.

19 Aug 2009, 18:17

Zalo┼żen├Ż: 11 Aug 2009, 06:56
Pr├şspevky: 9
proc aceton a ne cisty 90% potravinovy lih?? zkousel nekdo extrakt s lihem??
musim rict, ze jsem mela urcite predstavy o ucincich salveje, vetsinou jsem to nacetla z internetu, chtela jsem to zkusit, ale celkem mne to zklamalo! salvej na mne nema zadne ucinky! zero, nulla, nada!! je fakt , ze jsem nekurak, takze zadny jointy ze salveje, zkusila jsem jen klasickou samanskou techniku zvykani cerstvych listu salveje a ono nic, vubec nic. tak to zkusim s extraktem, ale nechce se mi pouzivat aceton, nezda se mi to dobry napad louhovat salvej v pripravku na odlakovani nehtu , bleah!!

23 Aug 2009, 14:43

Salvia nezabera na kazdeho, ale to neznamena, ze zrovna nie na vas. Chce to skor spravnu chvilu, naladu a atmosferu, takisto sustredenie, ci v optimalnom pripade meditaciu. A, samozrejme, uplne nerusne prostredie.

23 Aug 2009, 15:47

Pri ┼żuvan├ş ┼íalvie sa ┼í┼ąava mus├ş zadr┼ża┼ą v ├║stach na tak├Żch 10 - 15 min. a n├ísledne prehltn├║┼ą. Na vidiny treba absol├║tnu tmu a ticho. D├ívka sa pohybuje od 6 listov (prahov├í) po 120 listov. ├Ü─Źinok sa dostav├ş asi pol hodinu po ┼żuvan├ş a trv├í 60 - 90 min. Pri u┼ż├şvan├ş siln├Żch koncentr├ítov a ─Źist├ęho salvinorinu s├║ ├║─Źinky aj pri svetle ale toto u┼ż├şvanie je v rozpore s tradi─Źn├Żm u┼żit├şm ┼íalvie. Sk├║┼íal som aj pripravova┼ą extrakt s pou┼żit├şm 96% liehu ├║─Źinok sa dostavil ale vzh─żadom na mno┼żstvo pou┼żit├ęho materi├ílu t├║to met├│du neodpor├║─Źam.

24 Aug 2009, 15:48

:D hmm, vse jasne, pouzila jsem jen 2 listy (ty,co se odlomili pri preprave postou), takze budu muset pockat az mi rostlinky narostou do urcite velikosti. 2 ze ctyrech rostlinek co mi pan parvan poslal pred 5 dny jsou uz skvele aklimatizovane, dala jsem je do raselinoveho koupeneho substratu + igelitovy pytlik za okno. dalsi dve jsem zasadila rovnou na zahradu, ale ocevidne jim to nesvedci, i kdyz jsou ve stinu, ale puda bude asi mit jine ph, a vlhkost asi taky mizerna, pak je tu furt vitr, takze je dnes presadim, uvidime... dik za informace chlapi!

25 Aug 2009, 14:58

zkousel jste nekdo cajicek? tzn. varit a louhovat susene listy? ma to ucinky?
muj problem je ze nekourim a nepiju :o :D

25 Aug 2009, 15:00

├Ü─Źinn├ę l├ítky ┼íalvie sa v ┼żal├║dku ├║dajne str├ívia...

25 Aug 2009, 16:50

Zalo┼żen├Ż: 28 J├║l 2009, 18:29
Pr├şspevky: 31
Caj zo salvie, rovnako aj ako jest nesusene listy su uplne neucinne, ak chcete nefajciarsku metodu tak treba zuvat listy a nechat par minut tu stavu v ustach nech sa vstreba do dasien ako tu uz bolo pisane.

25 Aug 2009, 23:19

maryfox nap├şsal:
proc aceton a ne cisty 90% potravinovy lih?? zkousel nekdo extrakt s lihem??

staci si porovnat cenu 1l cisty aceton vs. 1l cisty lieh a hned je kazdemu jasne, preco aceton ;)
ale principialne by to malo fungovat, akurat treba vacsie mnozstvo liehu ako acetonu..

btw. aceton sa produkuje a nachadza prirodzene aj v ludskom tele a pokial je cisty tak sa odpari uplne bez zbytku.. takmer vsetky firmy co predavaju extrakty ho vyrabaju pomocou acetonu. iba zopar liehom, ale tam je uz aj vyssia cena samozrejme.

extrakt je pre nefajciarov lepsi, nakolko staci menej dymu na dosiahnutie rovnakych ucinkov. pripadne pouzit vaporizer.. ;)

26 Aug 2009, 12:15

Salvinorin sa nevstreb├íva ─Ćasnami ale sliznicou pod jazykom. Na jeho rozp├║┼í┼ąanie je preto lep┼í├ş acet├│n, lebo Salvinorin A m├í zn├ş┼żen├║ rozpustnos┼ą v etanole, je nerozpustn├Ż vo vode a v benz├şne ─Źi┼że ┼żiaden ─Źaj├şk.

26 Aug 2009, 16:23

:shock: vy jste ale informovani!! mate nejake vlastni zkusenosti?
musim priznat jednu vec , kdyz jsem si dala ty dva listy, tak se mi zdalo ze vidim ve 2D , tj dvoudimenzne, jakobych byla najednou prenesena do sveta kde je pouze sirka a vyska, (hloubka objektu chybela ) a spousta barevnych domu a prirody, presneji jako obrazky ceskeho malire josefa lady, takze kdyz jsem napsala ze to se mnou nic nedelalo , tak jsem trochu lhala, ale efekt evidentne byl velmi slaby, tvalo to priblizne 5 minut, jako na hodne barevne dvoudimenzni houpacce, ja jsem pak clovek , co ma problemy ztracet orientaci, snazim se stale kontrolovat situaci a to mne samozrejmne handicapuje pri meditaci. neumim ztracet pudu pod nohama, nevim jak jinak to rict.
o saveji jsem se dozvedela z netu, tady ji nikdo nezna, vsichni tu jedou jen v koksu a v marijane, ja nikdy nic nedrogovala, ale salvej mne pritahuje protoze je kultovni rostlina a hlavne visionarska, esoterika a astralni dimenze mne pritahovali odjakziva, ale vim tez ze "pokud je zak pripraven , ucitel se dostavi"(nevim jestli je to tak spravne prelozeny :oops: ) takze ja nikam nespecham , vsechno ma svuj cas. dulezite je odnekad zacit.
napiste co jste videli, rada si poctu.

27 Aug 2009, 17:29

chcel by som sa opytat, ze ked dam tych 90 gramov do toho acetou tak salvinorium sa donho vstreba, ale potom ked ho nalejem ku tym 10 gramom, tak preco sa aj z tych 10gramov nevytiahne salvinorium do acetonu, ale naopak? uz dost dlho nad tym uvazujem :?

30 Aug 2009, 19:07

Ten acet├│n sa odpar├ş a salvinorin sa usad├ş na t├Żch 10g, ale neusad├ş sa aj na sten├ích a dne hrnca??

31 Aug 2009, 08:52

Luk├í┼í Svoboda nap├şsal:
chcel by som sa opytat, ze ked dam tych 90 gramov do toho acetou tak salvinorium sa donho vstreba, ale potom ked ho nalejem ku tym 10 gramom, tak preco sa aj z tych 10gramov nevytiahne salvinorium do acetonu, ale naopak? uz dost dlho nad tym uvazujem

ano rozpusti sa to v tom acetone, ale pri odparovani sa to usadi na listoch

Matej M nap├şsal:
Ten acet├│n sa odpar├ş a salvinorin sa usad├ş na t├Żch 10g, ale neusad├ş sa aj na sten├ích a dne hrnca??

spravne - usadi sa na listoch a trochu aj na stenach a dne hrnca, ale nie je problem to zoskriabat ziletkou a zamiesat medzi extrakt, pripadne si to nechat ako chutovku bokom :)

01 Sep 2009, 16:47

aha, az teraz som tomu pochopil :D diki moc :)

02 Sep 2009, 00:52
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 67 ]  Prejs┼ą na str├ínku 1, 2, 3, 4  ─Äal┼íia

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]