Práve je 29 Mar 2024, 06:25




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Heimia salicifolia 
Autor Správa

Založený: 24 Feb 2009, 15:16
Príspevky: 1
Odoslať Heimia salicifolia
Ahoj Michal kupil som si od teba Heimia salicifolia... a stale su na nej take malinke biele mušky...čo to moze byt a ako sa ich zbavim?? dakuje


24 Feb 2009, 15:25
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: Heimia salicifolia
Ahoj, to budu najskor molice. Heimia ma podobne listy ako granatove jablko, a na to idu poriadne... (na heimii si nespominam, ze by som niekedy mal, ale teda najskor to bude molica). v lete sa jej da zbavit lahko, nema rada pohyb vzduchu, takze rastlinu dame von a po case postupne odletia. teraz to tato asi nepojde :-) mechanicky sa daju odstranit ponorenim celej rastliny do vody na niekolko hodin. dospele odletia alebo sa utopia a ubudne i lariev, ktore saju na spodnej strane listov. tento postup treba opakovat, kedze sa stale liahnu nove. ak to nezaberie, tak uz len insekticid, podla aktualnej ponuky. inac, niekedy ani nie je mozne ich vynicit uplne, odniekadial prileteli a mozu sa odtial teda znova vratit. ked ich je malo, tak sa rastlina s nimi vysporiada a do leta porastie aj s molicami, potom von a odletia.

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


24 Feb 2009, 23:48
Profil
Obrázok používateľa

Založený: 15 Júl 2010, 12:04
Príspevky: 33
Odoslať Re: Heimia salicifolia
Ahoj, take jsem majitelem cerstve sazenicky a rad bych se zeptal na par veci:

-jakou intenzitu svetla snese (prime slunce/polostin)
-jestli se ji dari lepe ve vlhkem ci spise sussim prostredi
-jake teploty snasi
-jak casto zalevat, udrzovat substrat spise vlhky nebo nechavat proschnout?
-kdy je mozno zacit hnojit

Zatim mam rostlinku na jiznim okne na parapetu na ktery sviti slunce takmer cely den. Par listecku jiz trochu zezloutlo, pridavam to na vrub prave tomu slunecnimu terroru ktery v techto dnech vladne :) Proto uvazuji, zda bych ji mohl umistit ven na balkon do polostinu. Take jsem si pri presazovani vsiml, ze rostlinka ma celkem hodne dlouhe koreny smerujici spise dolu nez do stran. Takze je lepsi ji posadit do hlubsiho kvetinace? Zatim ji mam v prechodnem (ktery je ji v tuhle chvili tak akorat na miru) a o vikendu ji hodlam posadit do vetsiho. Substrat jsem pouzil Plagron Grow-Mix.

Tot zatim vse.) Snad se mi s pomoci vasich rad podari rostlinku uspesne vypestovat .)


16 Júl 2010, 21:30
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: Heimia salicifolia
priame svetlo je ok;
substrat stale vlhky, vzduch i suchsi, ale nie suchy ako pre kaktusy;
35 bez problemov, v zime i nocny mrazik;
preschnut moze len povrch, inak uschne i heimia, ked vsak nahodou kratkodobo uschne heimia vyzera sucha, treba dalej dobre polievat a pravdepodobne obrasi. najskor vysychaju listy, v konaroch sa este daka voda udrzi par hodin dlhsie;
nikdy nie po presadeni, aspon mesiac. a nehnojit ani pred zimou a v zime. mala davka hnojiva staci;
kvetinac by mal byt hlboky, caste presadzanie vyrazne skodi!

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


16 Júl 2010, 23:11
Profil
Obrázok používateľa

Založený: 15 Júl 2010, 12:04
Príspevky: 33
Odoslať Re: Heimia salicifolia
Po cca 4 mesicich od obdrzeni sazenicky se ma moje Heimia takto:

Obrázok

S nastupem podzimu zacala shazovat listy, pouze ve spodni casti. Nejdrive zezloutnou a pak postupne opadaji. Na jejich miste zacinaji rasit nove male listecky. Je toto normalni a prirozeny cyklus rostliny?

Nektere vetvicky jsou do poloviny hole a listy jim zacinaji teprve od druhe poloviny. Na nekterych jsou listy zplihle smerem ke stonku (viz. foto).

Obrázok

Vrsky ma jinak krasne zelene a v lete racila i vykvest :).

Chtel bych se zeptat zda-li neni s rostlinou neco v neporadku, popripade jestli je potreba ji na zimu zastrihnout a jak?


26 Nov 2010, 13:00
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: Heimia salicifolia
na mojich je ovela menej listov a vyzeraju zdravo. cele leto boli na priamom slnku, v takych podmienkach su kompaktnejsie, ale listov je vseobecne menej. to, ze na zimu zhodi vyraznejsiu cast listov je normalne. rez by som nechal az na jar. osobne zimujem pri nizsej teplote.

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


26 Nov 2010, 15:37
Profil
Obrázok používateľa

Založený: 15 Júl 2010, 12:04
Príspevky: 33
Odoslať Re: Heimia salicifolia
Moje heimia uz ma nejaky ten rok a rikal jsem si, zda je vhodne provest jarni orezani. Pokud ano muzete mi poradit v jake casti? Prikladam fotodokumentaci s pomyslnym rezem v podobe cervene linky. Mam ovsem obavy, zda by heimia, takto orezana a bez listku, dokazala znova obrasit. Navic ve spodni casti, kde jsou stonky jiz vice drevnatejsi.

:?:

Obrázok


28 Mar 2012, 17:40
Profil

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Príspevky: 587
Odoslať Re: Heimia salicifolia
obrasi i po takomto reze. avsak, aby rastla po nom dobre, mala by byt v dobrom stave pred rezom. teda na velmi dobre oslnenom mieste, pocas zimy chladnejsom, aby nebola vytiahnuta. vytiahnuta alebo vytahujuca sa rastlina bude obrazat slabsie. v takom pripade by som nerezal, len ju premiestnil na leto von na zahradu. a neskor len selektivne odstrihol najviac pokrutene - neprirodzene - konare. na fotke este vidno obnazene korene, pomohlo by dosypanie substratu.

_________________
PLANTAE - natural perception
http://plantae.sk


30 Mar 2012, 11:27
Profil
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 


Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
cron

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]