Práve je 29 Jan 2020, 09:14

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 2 ] 
Symphytum officinale - Kostihoj lek├írsky 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 01 Okt 2008, 12:53
Pr├şspevky: 3
Odosla┼ą Symphytum officinale - Kostihoj lek├írsky
Dobr├Ż de┼ł,

dos┼ą oneskorene, ale aspo┼ł predsa, mi do┼íli semen├í kostihoja lek├írskeho, ktor├ę som si objednal z UK. Mal by som na V├ís jednu ot├ízku, oh─żadom v├Żsevu tejto byliny. Na obale je nap├şsan├ę, ┼że jarn├Ż v├Żsev potrebuje 6-8 t├Ż┼żd┼łov "cold stratification". A teraz m├┤j dotaz - ak to spr├ívne ch├ípem, semen├í je treba na 2 mesiace ulo┼żi┼ą do chladu a potom vysia┼ą. Len┼że v tom pr├şpade by v├Żsev bol stra┼íne oneskoren├Ż, preto sa chcem sp├Żta┼ą ─Źi ich nemo┼żno vysadi┼ą rovno do substr├ítu a von, alebo do nejakej chladnej miestnosti, ale tak aby sa zabr├ínilo po┼íkodeniu z n├íhlych mrazov. Mohli by ste mi odporu─Źi┼ą najlep┼í├ş sp├┤sob v├Żsevu?

─Äakujem

27 Mar 2010, 12:01

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 585
Odosla┼ą Re: Symphytum officinale - Kostihoj lek├írsky
─îas┼ą semien by som vysial teraz a ulo┼żil do chladni─Źky aspo┼ł do polovice m├íja a ─Ćal┼íiu ─Źas by som vysial niekedy pred vianocmi a nechal v studenom sklen├şku alebo tie┼ż v chladni─Źke do jari.
Semen├í, ktor├ę nepre┼íli chladovou peri├│dou a potrebuj├║ ju, maj├║ nepravideln├ę kl├ş─Źenie, vykl├ş─Źi ich m├ílo a niekedy nemusia vykl├ş─Źi┼ą v├┤bec.

27 Mar 2010, 15:39
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 2 ] 

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]