Práve je 22 Apr 2019, 23:12

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 6 ] 
Banisteriopsis caapi 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 17 Sep 2013, 20:28
Pr├şspevky: 4
Odosla┼ą Banisteriopsis caapi
Dobry den,

mam problem s jendou rastlinkou ktora vobec nerastie, za 2 mesiace vyhnala len 2-3 pary listov, zato druha co je vedla nej ma minimalne cez meter. obidve maju rovnake podmienky, rovnaku podu, kvetinac zalievku. Tak som zacal skumat podu a nasiel som tam strasne vela takych malich chrobacikov, ale velmi miniaturnych co by ani na fotke nebolo vidno. ak neviem ci su to daky predchodcovia smutiviek alebo co. Dalej ked som siel skontrolovat korene som objavil v pode dakeho cervika/dazdovku vid FOTO co ma dost znepokojilo lebo neviem ako sa tam mohol dostat, lebo sa mi to este nidky nestalo (pouzivam kvalitny substrat od plagronu). tak som ho vybral. dnes mi dokonca jeden vyliezol a vypadol na stol. moze to byt nejaky skodca?

Obrázok

Naposledy upravil bioler d┼ła 18 Sep 2013, 11:56, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.

17 Sep 2013, 21:26

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 583
Odosla┼ą Re: Banisteriopsis caapi
fotka by sa hodila..
mozno sa rozrastie neskor, banisteriopsis rastie - hlavne mensie rastliny - dost nepravidelne. pokial ma dost svetla a vlhko, porastie.
v pode ziju bezne chvostoskoky alebo ziziavky (Porcellio scaber), zivia sa rozkladajucimi sa organickymi castami v pode. pokial ich nei je extremne vela, problem nepredstavuju.

18 Sep 2013, 11:51

fotku som posielal ale nejak to zmazali hned reuploadnem...

18 Sep 2013, 11:52

cerviky mam aj ja v skleniku na rastlinach, co su na stoloch, takze asi vedia lietat :D
maju cas lozit. pripadne daky malinky v pode...

18 Sep 2013, 11:52

pripominalo mi to skor dazdovku co by malo asi skor kladny efekt vzhladom na prevzdusnenie pody ale neviem nikdy sa mi to nestalo.
prikladam fotky pre porovnanie toho rapidneho rozdielu.. spodne listku su trosku zoschnute lebo som bol mimo slovenska a rodina mi to trosku neustrazila :D
Obrázok
Obrázok

18 Sep 2013, 12:13

cervik je obycajna dazdovka, nema velky vplyv 1 kus..
rastliny su "bezne spalene", 1 nastartovala skor, druha pojde neskor. nic mimoriadne.
akurat vacsie kvetinace by som obom doprial.. ak bude suchy vzduch, tak ten najsuchsi a horuci odklonit od radiatora, optimalne to poriesi daka vitrina.

24 Sep 2013, 15:39
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 6 ] 

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]