Práve je 16 Okt 2018, 04:47

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 43 ]  Prejs┼ą na str├ínku Predch├ídzaj├║ca  1, 2, 3  ─Äal┼íia
Za─Źiatky s turnera diffusa 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 13 Aug 2008, 15:46
Pr├şspevky: 35
Odosla┼ą Re: Za─Źiatky s turnera diffusa
Zdravim

Zacala mi nejak zltnut rastlinka odkedy som odisiel na internat. Ja som ju polieval kazdy den trosku, rodicia tak chaoticky ako sa podari, ale objem vody je cca rovnaky. Mohlo by to byt nepravidelnym polievanim? Tento tyzden zacali kurit radiatory a rastlina je na parapete hned nad radiatorom, ale zltnut zacala uz pred dvoma tyzdnami.
Pripajam obrazky
ObrázokObrázok

17 Okt 2009, 12:00

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 582
m├┤┼że to by┼ą spojen├ę s n├ístupom zimy, aj u m┼ła turnera na zimu zmen┼í├ş po─Źet listov. v├Żkyv - chlad a potom teplo+sucho jej tie┼ż nepom├┤┼że, pri obliehan├ş turnery such├Żm vzduchom od radi├ítora by som odporu─Źil sledova┼ą, aby substr├ít nevyschol ├║plne. listy, ktor├ę u┼ż raz stratia v├Ą─Ź┼í├ş podiel svojej vody starn├║ (/┼żltn├║) r├Żchlej┼íie.

17 Okt 2009, 12:45

Mozem tie zltnuce listy kludne obtrhat alebo ich mam nechat padnu same?

17 Okt 2009, 14:35

odpadn├║ sam├ę. predt├Żm z nich rastlina e┼íte stiahne, ─Źo m├┤┼że.

17 Okt 2009, 17:42

Dobry den

Tentokrat mam asi vazny problem. Pred 2 mesiacmi som premiestnil rastlinu z vychodneho okna na zapadne, menej kvitla, ale ine zmeny som nepozoroval. Potom som nebol doma a polievanie som nechal na rodicoch a asi pred 3 dnami, ked som prisiel, som si vsimol, ze rastlina je vo velmi zlom stave. Hlina je vlhka, ale listy schnu a su spadnute ako keby nemala dostatok vlahy. Kazda voda, ktoru nalejem, hned vytecie. Na listoch som dokonca nasiel aj skvrny s miznucim pigmentom. Prosim Vas poradte, co mam spravit.

ObrázokObrázok

Dakujem velmi pekne

20 Jan 2010, 15:31

vyzera preschnuto, ale vysychat moze aj kvoli zahnivajucim korenom. ta biela nadoba je miska bez otvoru v spodnej casti, alebo to je kvetinac?

20 Jan 2010, 18:01

Ta biela nadoba je kvetinac bez dier, v nom je hnedy kvetinac s dierami. Hlina je stale vlhka a vsetka voda co nalejem hned vytecie spodom toho hnedeho kvetinaca.

20 Jan 2010, 20:42

nebola pocas vasej nepritomnosti biela vonkajsia nadoba plna (alebo ciastocne plna) vody? ak ano, korene prehnili a v tom pripade treba substrat prevzdusnit (miernym vyklopenim, opatrnym postlacanim a opatovnym vlozenim do kvetinaca). pokial bola rastlina pocas nepritomnosti bez vody, bude (alebo skor bol) substrat presuseny a rastlina jednoducho statila vela vody, v tom pripade je dobre ponorit ju celu do vody. v kazdom pripade by som cast listovej hmoty zrezal (len nie vsetky rastove vrcholy, radsej menej konarov a dlhsie casti odrezat, ako z kazdeho kusok), zrezavat najviac poskodene a najmenej rastuce vyhony. a 2. vec, vymenit bielu nadobu za normalnu podmisku. ked je uzavrety korenovy system, odumiera. korene musia mat vzduch (ktory im navyse blokujete i zhora keramzitom).

20 Jan 2010, 21:05

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Prosim Vas, mohli by ste mi na fotke v malovani nakreslit aspon priblizne, ktore casti mam odrezat a ako? Nemam ziadne skusenosti, ci ma byt rez rovny, sikmy, ci sa ma zakvapnut voskom a pod.

20 Jan 2010, 21:25

podla tychto fotiek nemozne. ale rezte len konare, co su vyrazne poobsychane (pripadne povytahovane) rovno od hlavneho vyhonu, samozrejme rovnym rezom. zakvapkavanie ci podobne srandicky netreba. takych 20% biomasy dole.

20 Jan 2010, 21:51

Postlacal som kvetinac (je z plastu), vela vody vytieklo, nieco zostalo. Tym postlacanim som narusil hlinu, dost sa prevzdusnila, ale rastlina je teraz nakrivo :? Cely kvetinac stoji na hrubej vrstve novin, ktore dufam odsaju prebytocnu vodu cez noc.

Nakoniec som vytiahol 4 male rastlinky, ktore rasli vedla velkej a presadil som ich do dvoch malinkych kvetinacov s raselinou, trosku polial a zakryl mikrotenovym vreckom. Dufam, ze sa ujmu.

21 Jan 2010, 00:11

Zalo┼żen├Ż: 06 Sep 2008, 08:08
Pr├şspevky: 41
Ak sa ti na─Ćalej nebude dari┼ą tak ti po┼ílem semienka, ak bude┼í ma┼ą z├íujem.

21 Jan 2010, 17:37

Diky za ochotu, ale semienok mam dost :)

Dufam ze sa zotavi a ze tie 4 male rastlinky sa uchytia.
Kedy by som mal zbadat nejake zlepsenie stavu?

22 Jan 2010, 00:19

tazko tipovat, dni az tyzdne...

22 Jan 2010, 00:24

Zda sa mi, ze je to den odo dna horsie. Pomohlo by odrezanie dalsich vetviciek?

23 Jan 2010, 13:51

ciastocne, skuste radsej uzavriet rastlinu do folie. pripadne i preplachnut substrat, aby sa vyplavili produkty rozkladu.

23 Jan 2010, 14:18

Dobry den

Bohuzial som bol mimo domu a az dnes som sa vratil a nasiel som rastlinu asi uz mrtvu :( Posielam foto. Dufam, ze sa este bude dat nieco robit (ten radiator bol vypnuty, uplne ladovy)

Obrázok

30 Jan 2010, 19:10

Uz asi len prudsie zrezat a dufat, ze mozno obrasi. Zakryt sackom a dat do tepla a na svetlo. Turnera nie je odolna na chlad, z tropickych rastlin, co pestujem, je to jedna z najchulostivejsich na podchladenie. Este horsie ako sustavny chlad je striedanie tepla + sucha s chladom, ak je ten radiator z casu na cas zapnuty a prehreje priestor, rastlina tam nema sancu.

30 Jan 2010, 20:17
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża

Zalo┼żen├Ż: 15 J├║l 2010, 12:04
Pr├şspevky: 33
Zdrav├şm, m─Ťl by n─Ťkdo k dispozici sem├şnka pop┼Ö. mal├ę rostlinky Dami├íny? Ji┼ż del┼í├ş dobu tuto rostlinu sh├ín├şm, ale doposud bez├║sp─Ť┼ín─Ť. :(

29 J├║l 2011, 15:44

Zalo┼żen├Ż: 06 Sep 2008, 08:08
Pr├şspevky: 41
M├ím ve─żk├║ z├ísobu minuloro─Źn├Żch semien, alebo si m├┤┼żete po─Źka┼ą na tohtoro─Źn├ę.

09 Aug 2011, 09:12
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 43 ]  Prejs┼ą na str├ínku Predch├ídzaj├║ca  1, 2, 3  ─Äal┼íia

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]