Práve je 16 Okt 2018, 05:44

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Stévia 
Autor Správa

Založený: 10 Okt 2010, 19:27
Odoslať Stévia
Chcel by som sa spýtať prečo mi na stévii černajú listy je to kvôli tomu zazimovaniu alebo niečo iné? Začalo sa to diať aj Vám či náhodou robím niekde chybu. Rastlinka sa pritom rozrastá keďže mam 3 nove výhonky. A ak to je zazimovanie tak či potrebujú to teplotu 5-10 či stačí izbova teplota kedy ju potom na jar vytiahnuť? THX ;)

24 Okt 2010, 11:14

Založený: 11 Feb 2008, 11:11
Odoslať Re: Stévia
na zimu zatahuje, takze to moze byt asi tym. pripadne, starsie listy zvyknu zahnivat ak su vo vlhku a navyse povrch tychto listov je dlhodobo mokry. v zime ma mat chlad (nadzemna cast odumiera a po odumreti ju skoro celu zostrihavame), na jar zacina rasit, ked sa otepli, vtedy musi uz mat dostatok svetla, inak sa vytiahne.

24 Okt 2010, 16:24

Založený: 22 Jún 2012, 17:31
Zdravím :)

Pestujem doma Stéviu cukrovú, zatiaľ len mesiac. Kúpil som ju v kvetinárstve. Prvé dva týždňe sa jej darilo pomerne dobre, no v poslednom čase sa okolo listov tvoria hnedé až čierne flaky. Na internete som našiel, že sa zrejme jedná o nedostatok vlhkosti. Dalšia vec ktorú som sa dočítal je že vlhkosť sa dá zvýšiť ak dám vedla rastliny otvorenú misku s vodou. Tak sa aj stalo. Myslíte že to pomôže?

Ďaľej by som sa rád opýtal, zhruba kedy by som ju mal strihať a koľko? Viete nejaké jej využitie? Skúšal som jej vysušené listy rozdrviť a dať do čaju, vylúhovať. No nič sa nestalo :D čaj ostal horký. Máte s tým nejaké skúsenosti? :) Ak áno prosím podeľte sa budem vám vdačný :).

22 Jún 2012, 17:36

nedostatok vlhkosti bude nefundovana informacia, zial, dnes ich koluje prilis vela. steviu pestujem vonku, kde je v horucich vlhkost skor nizsia a dari sa im vyborne. flaky mozu byt sposobene skodcami, hnilobou alebo fyziologicky. skodcov na stevii moc nebyva, obcas molice. hnilobam a fyziologickym porucham sa da lahko predist pestovanim stevie v spravnych podmienkach, teda vysoka hladina oslnenia, cerstvy vzduch.. nieco ako vonkajsie podmienky na zahrade. vtedy bude aj sladka (v nevhodnych podmienkach mnohe rastliny produkuju minimum). niekolko susenych ci zivych listov dokaze caj i presladit. da sa vyuzit i na sladenie inych jedal.

22 Jún 2012, 18:05

Založený: 26 Dec 2012, 08:30
Odoslať Re: Symphytum officinale - Kostihoj lekársky
Pestujem doma Stéviu cukrovú, zatiaľ len mesiac. Kúpil som ju v kvetinárstve. Prvé dva týždňe sa jej darilo pomerne dobre, no v poslednom čase sa okolo listov tvoria hnedé až čierne flaky. Na internete som našiel, že sa zrejme jedná o nedostatok vlhkosti. Dalšia vec ktorú som sa dočítal je že vlhkosť sa dá zvýšiť ak dám vedla rastliny otvorenú misku s vodou. Tak sa aj stalo. Myslíte že to pomôže?

26 Dec 2012, 08:36

citajte prispevky vyssie... teraz v zime ma byt zatiahnuta pri teplote 5-10 stupnov.

27 Dec 2012, 22:21
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.