Práve je 17 Sep 2019, 12:21

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 4 ] 
Ako orezat tuto popinavu rastlinu? (prilozene foto) 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 03 Aug 2010, 17:26
Pr├şspevky: 1
Odosla┼ą Ako orezat tuto popinavu rastlinu? (prilozene foto)
zdravim vsetkych pestovatelov,
ja sam sa osobne za pestovatela sice nepovazujem, ale velmi rad by som chcel orezat jednu popinavu rastlinu kt mam v byte (vid prilozene foto)...tiez by som bol nesmierne rad, keby mi niekto povedal meno tej rastliny..snazil som sa googlovat, ale zial vysledok ziadny. uprednostnil by som nejake graficke zobrazenie danych rezov...fotky su k dispozicii na "pocmaranie" :-) naznacenie nejakych rezov cervenou liniou atd..fantazii sa medze nekladu :-) len aby to bolo pochopitelne pre mna ako uplneho pestovatelskeho laika :-)

dakujem za pomoc..s zelanim prijemneho dna,
robert

Pr├şlohy:
RastlinaSpodokDetail.jpg
RastlinaSpodokDetail.jpg [ 116.42 kB | Zobrazená 2920 krát ]
RastlinaDetailVrch.jpg
RastlinaDetailVrch.jpg [ 104.44 kB | Zobrazená 2932 krát ]
RastlinaCelok.jpg
RastlinaCelok.jpg [ 129.45 kB | Zobrazená 2936 krát ]
03 Aug 2010, 17:37

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 585
Odosla┼ą Re: Ako orezat tuto popinavu rastlinu? (prilozene foto)
no, nespominam si na nazov, hadam ked si nan spomeniem, spomeniem si na tuto temu...
ale nevyzera to na popinavu rastlinu. skor vytiahnutu z nedostatku oslnenia. okrem toho trpi chlorozou, ci uz z nedostatku urciteho prvku, aleb prebytku ineho. substrat je podla foto evidentne zavapneny, kvetinac maly. takze odporucam nerezat, ale najskor zlepsit celkovy stav presadenim do cerstveho substratu, vacsej nadoby a po aspon ciastocnom zakoreneni umiestnit na svetlejsie miesto. potom, ked zacne normalne rast, bude jasne (podla stavu konkretnych konarov) co rezat.

03 Aug 2010, 20:51

Zalo┼żen├Ż: 30 M├íj 2009, 12:49
Pr├şspevky: 8
tiez ju mam doma :) sa zvykne inak dost vytahovat za svetlom, a stonky pod vahou lamat.
nazov by ma takisto zaujimal, lebo neviem :)) ja vacsinou stonky zvazujem do seba, a potrebuje oporu. pri zraneni z nej vyteka biele mlieko, inak odrezky sa lahko zakorenia a vydrzia dlho len na vode.
ja by som ju asi odbremenil od toho uvezu co tam mas, to na com visi, a skusil ju upevnit, tu stredne spodnu cast priviazanim o nejaku oporu /drevenu palicu zapichnutu do subtratu. stonky pozvazovat do seba aby ziskala tazisko, a presadil do vecsieho kvetinaca aby sa s nim neprevratila :)

Obrázok

btw ten nazov by som tiez rad vedel. :roll:

23 Sep 2010, 00:41

Zalo┼żen├Ż: 08 Apr 2008, 14:20
Pr├şspevky: 7
T├í rastlina je pry┼íec lat. Euphorbia, ┼żia─ż druhov├Ż n├ízov neviem ani ja

27 Nov 2011, 20:43
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 4 ] 

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]