Práve je 23 Nov 2017, 06:23

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 4 ] 
Larvy sm├║tivky 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 26 Nov 2016, 22:14
Pr├şspevky: 2
Odosla┼ą Larvy sm├║tivky
Dobr├Ż de┼ł, v mojich m├Ąso┼żravk├ích som objavila larvy sm├║tivky :cry: . U┼ż som ich 2x pres├ídzala, korienky som poum├Żvala, ale objavili sa znova. Tu─Źnici stihli zo┼żra┼ą skoro cel├Ż korienok, k├Żm som si ich v┼íimla, neviem, ─Źi to rozchod├ş... Neviete mi poradi┼ą, ako sa ich zbavi┼ą? ─Äakujem.

26 Nov 2016, 22:18

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 580
Odosla┼ą Re: Larvy sm├║tivky
kde sa dari smutivkam, nie je dobry substrat. zivia sa rozkladajucou sa organickou hmotou, riasami na povrchu.. treba substat s lepsou raselinou, s nizkym stupnom rozkladu.
ako jednoducha ochrana postaci ak sa na povrch substratu nasype par mm vrstva kremiciteho strku (zrnitost cca 2mm), v nom sa nevedia vyvijat a do hlbky sa im nechce.

26 Nov 2016, 22:39

Zalo┼żen├Ż: 26 Nov 2016, 22:14
Pr├şspevky: 2
─Äakujem pekne za odpove─Ć, zo┼żeniem si teda ten piesok. U┼ż som po─Źula, ┼że pom├íha, ale som si nebola ist├í, ─Źi by m├Ąso┼żravk├ím neubl├ş┼żil :). S t├Żm substr├ítom sk├║sim nie─Źo urobi┼ą... M├┤┼że by┼ą probl├ęm, ak m├ím rastlinky v ─Źistej ra┼íeline? M├ím droseru capensis, tu─Źnicu, sarraceniu a bublinatku (t├║ jedin├║ sm├║tivky obi┼íli).

26 Nov 2016, 22:45

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 580
v cistej raseline smutivky neziju (pokial nie je uz v rozklade). takze subezne s pieskom (male mnozstva sa daju kupit v akvaristike) zhanajte lepsiu raselinu.
to, ze je cista, vacsine masozraviek moc nevadi, aj ked saracenia chce do raseliny trochu kremiciteho piesku a tucnica uplne iny substrat.

27 Nov 2016, 23:53
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 4 ] 

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]