Práve je 18 Dec 2017, 08:08

Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 4 ] 
Pros├şm o pomoc s prekladom 
Autor Správa

Zalo┼żen├Ż: 16 Sep 2014, 12:29
Pr├şspevky: 2
Odosla┼ą Pros├şm o pomoc s prekladom
Ve─żmi pekne pros├şm o pomoc s prekladom do sloven─Źiny t├Żchto dvoch rastl├şn:

Origanum dictamnus - dittany of Crete, Cretan dittany or hop majoram - to je nejak├Ż druh oregana?

Vitex agnus-castus, also called Vitex, Chaste Tree, Chasteberry, Abraham's Balm[1] or Monk's Pepper - m├┤┼że by┼ą preklad "ostropestrec mari├ínsky"

Ve─żmi pekne ─Ćakujem. :) :) :)
K.

16 Sep 2014, 12:37

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 580
Odosla┼ą Re: Pros├şm o pomoc s prekladom
Vitex agnus-castus = vitex jah┼łac├ş
Origanum dictamnus - Origanum je pamajor├ín, ale ─Źi m├í konkr├ętny druh slovensk├Ż n├ízov neviem. mo┼żno ani nem├í. pokia─ż p├ş┼íete nejak├Ż ─Źl├ínok, odpor├║─Źam pou┼żi┼ą rad┼íej latinsk├Ż n├ízov, ako si vymyslie┼ą nevedecky slovensk├║ verziu. pr├şpadne sa pou┼ż├şva spojenie: pamajor├ín Origanum dictamnus.
pr├şkladom takej skomoleniny je napr.: ostropestrec mari├ínsky, ─Źo je "vo─żn├Ż preklad" z ─Źe┼ítiny (ostropest┼Öec mari├ínsk├Ż). slovensk├Ż n├ízov pre rastlinn├Ż druh je pestrec mari├ínsky, latinsky je to Silybum marianum.

16 Sep 2014, 20:13

Zalo┼żen├Ż: 16 Sep 2014, 12:29
Pr├şspevky: 2
Ve─żmi pekne v├ím ─Ćakujem. Som googlila a googlia a nakoniec som si povedala, ┼że sa rad┼íej takto op├Żtam odborn├şkov. Ve─żmi ste mi pomohli a presne som zvolila to, ─Źo mi rad├şte, na┼íla som si latinsk├ę n├ízvy a tie som dala do textu. E┼íte raz v─Ćaka. :) :) :)

Michal Parvanov nap├şsal:
Vitex agnus-castus = vitex jah┼łac├ş
Origanum dictamnus - Origanum je pamajor├ín, ale ─Źi m├í konkr├ętny druh slovensk├Ż n├ízov neviem. mo┼żno ani nem├í. pokia─ż p├ş┼íete nejak├Ż ─Źl├ínok, odpor├║─Źam pou┼żi┼ą rad┼íej latinsk├Ż n├ízov, ako si vymyslie┼ą nevedecky slovensk├║ verziu. pr├şpadne sa pou┼ż├şva spojenie: pamajor├ín Origanum dictamnus.
pr├şkladom takej skomoleniny je napr.: ostropestrec mari├ínsky, ─Źo je "vo─żn├Ż preklad" z ─Źe┼ítiny (ostropest┼Öec mari├ínsk├Ż). slovensk├Ż n├ízov pre rastlinn├Ż druh je pestrec mari├ínsky, latinsky je to Silybum marianum.

16 Sep 2014, 20:16

Zalo┼żen├Ż: 11 Feb 2008, 11:11
Pr├şspevky: 580
niet za ─Źo ;) kedyko─żvek..

23 Sep 2014, 16:25
Zobrazi┼ą pr├şspevky za obdobie posledn├Żch:  Usporiada┼ą pod─ża  
Vytvori┼ą nov├║ t├ęmu Odpoveda┼ą na t├ęmu  [ Po─Źet pr├şspevkov: 4 ] 

Kto je pr├ştomn├Ż

Pou┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Nem├┤┼żete zaklada┼ą nov├ę t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete odpoveda┼ą na t├ęmy v tomto f├│re
Nem├┤┼żete upravova┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete maza┼ą svoje pr├şspevky v tomto f├│re
Nem├┤┼żete zasiela┼ą s├║bory v tomto f├│re

H─żada┼ą:

[ gallery ]       [ journal ]       [ foto ]       [ portfolio ]       [ rastliny ]